
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 6.8 nF |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| RoHS | Compliant |
| Voltage Rating | 50 V |
| Tolerance | 5 % |
| Dielectric | C0G (NP0) |
| Thickness | 0.9 mm |
| Packaging | Reel |
Stock: 2107
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11732
Ext.Price$0.11732
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11732 | $0.11732 |
| 10 | $0.05866 | $0.58660 |
| 50 | $0.05280 | $2.64000 |
| 100 | $0.04753 | $4.75300 |
| 500 | $0.04196 | $20.98000 |
| 1000 | $0.03705 | $37.05000 |
| 3000 | $0.03446 | $103.38000 |
| 5000 | $0.03205 | $160.25000 |
